Carsharing Car2Go míří do Prahy

Červen 09, 2014

V únoru jsem napsal, že Česká republika stojí na počátku carsharingového boomu a z článku Sdílená auta Car2Go chtějí do Prahy v dnešních Hospodářských novinách je zřejmé, že nepřeháním.

Car2Go

Vstup silné nadnárodní firmy by rozjezdu carsharingu v ČR výrazně pomohl a půjde-li pražský magistrát cestou mnoha metropolí v západní Evropě a USA, tak se Pražané mohou těšit na novou službu a my, poskytovatelé carsharingových služeb, na nové výzvy 🙂

Možná se trochu divíte optimistickému tónu tohoto článku a říkáte si: Proč ten Klimek hýří optimismem, když mu přibude konkurent?

Odpověď má dvě roviny.

Ta první je popsána v již zmíněném článku v odstavci „Příchutě carsharingu“. Ve stručnosti jde o to, že carsharing AJO.cz nabízí jinou „příchuť“ carsharingu než Car2Go.

Druhou rovinou je to, že pražský magistrát nejedná jen s Car2Go, ale i s řadou dalších carsharingových firem. Bude-li vytvořen systém podpory carsharingu v podobě zvýhodněných parkovacích míst, tak jej kromě Car2Go budou moci využít i další carsharingové společnosti a můžeme se společně těšit na to, že v ulicích ubude čtyřkolových plechovek a obyvatelům bude dostupná nová forma mobility.

Autorem fotografie použité v článku je Alex Stanhope, zdroj: Wikipedia.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.