Čarodějnice ve sdíleném autě aneb pohádka, co málem dopadla špatně

Listopad 24, 2015

velke-kuzlo-4

Letos v létě se natáčela celovečerní pohádka Večné kúzlo a naše sdílená auta Eliška a Hanka byly u toho 🙂

Byl jsem zvědavý, k čemu vlastně produkční tým naše auta použil a z vedoucího produkce Martina Mišíka jsem vytáhl několik fotografií a zážitků ze zákulisí, které si nemůžu nechat pro sebe.

velke-kuzlo-1

velke-kuzlo-6

velke-kuzlo-5

velke-kuzlo-2

J. Klimek: Pohádky máme spojené s pohodovou atmosférou. Ale natáčení určitě není vždycky pohoda…

Martin Mišík: Filmování je vlastně takový cirkus na kolečkách s docela velkým množstvím techniky v hodnotě několika miliónů, kostýmy sehnanými z různých koutů Čech i Slovenska a horou rekvizit z různých skladů a fundusů. Když filmujete, vezete s sebou majetek různých televizních studií, divadel, filmových ateliérů a často i polní kuchyni. Jeden den je vás na place 35, druhý den jen 27. A pokud jste produkční, tak váš den začíná často o půl páté ráno cestou pro herce a končí jízdou ve dvanáct v noci do nejbližšího města pro speciální kamerový kabel, který poslali z Prahy.

JK: Zažili jste při natáčení nějaký velký průšvih?

MM: Na 12ti denním natáčení se pokazilo snad všechno, co mohlo. Agregát přestal vyrábět elektriku pro světla, displej kamery za milión náhle zčernal a už nenaskočil kvůli špatnému káblu, „létající“ kůň se pomstil režisérovi za to, že ho ofukoval fukarem na listí a pořádně mu posral obrovské zelené klíčovací plátno, což v postprodukci znamená hodiny a hodiny retuší. Co se nepokazilo a zachraňovalo natáčení každý den, byla naše auta a mezi nimi i sdílená auta od AJO.cz.

velke-kuzlo-3
Fotografie z doby, kdy probíhaly přípravy natáčení posledních záběrů. Kombi Eliška je sice rozmazaná, ale v pohodě. Za to produkční Saška po 12ti denním zátahu 18 hodin denně si musí na pohodu ještě chvíli počkat.

JK: Skoro to vypadá tak, že natáčení je především stres, únava a dřina.

MM: Samozřejmě bývá i legrace. Na zadním sedadle auta sedí čarodějnice a když si jí na křižovatce všimnou děti, je z toho poprask 🙂 Čarodějnice stahuje okno, mává, děcka se smějí a křičí: „Ty seš fakt opravdická čarodějnice?“ „Možem ťa kľudne začarovať v žabu.“ odpovídá Heidy, za normálních okolností krásná slovenská herečka, která je ale teď kompletně v silikonové speciální masce. Zamává dětem vrásčitou rukou s pořádně dlouhými nehty, blikne zelená a jedeme na plac, kde už na nás čeká štáb.

JK: Proč jste si vybrali AJO auta?

MM: Potřebovali jsme levné, ale zároveň spolehlivé auto, které nás nenechá na holičkách, protože každý pozdní příchod herce, nebo speciálního kabelu na scénu stojí čas všech ostatních a každou minutou prostoje při natáčení ztrácíte třeba i 5000 Kč. Vždyť jen pronájem zámku na jeden den stojí neuvěřitelné peníze a kdyby jen jeden herec na natáčení nedojel a tím se nenatočily podstatné záběry, musel by se zámek, štáb i všichni ostatní herci zaplatit znovu.

J. Klimek: Díky za rozhovor! Pohádce přeji množství spokojených diváků a Vám pevné nervy při budoucích natáčeních i při vedení divadla Facka.

Pohádka Večné kúzlo

Režie: Juraj Kilián
Kamera: Adam Ligocki
Scénář: Ivan Bobčík

Termín uvedení do kin: 2017

Produkce: Panopticum film
Vedoucí produkce: Martin Mišík

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.