Carsharing AJO.cz slaví první narozeniny

Září 18, 2014

Rosteme o desítky procent měsíčně, máme unikátní softwarové řešení a svištíme na trhu, který má vše před sebou.

Carsharing AJO.cz narozeniny

18.9.2013 jsme byli zapsáni do Obchodního rejstříku a první narozeniny nemohu oslavit jinak, než přehledem toho, co je za námi a kam míříme.

2. ledna 2014 jsem slíbil, že v únoru spustíme pilotní provoz. Termín se povedlo dodržet a carsharing AJO.cz vyjel 21. února.

Necelé dva týdny po startu jsme si užili mediální slávy a mohli jste nás vidět v reportáži v hlavních zprávách na ČT1.

V květnu přišla první nehoda. Jsem rád, že zatím zůstala jedinou a věřím, že to tak vydrží ještě dlouho.

V červenci jsme expandovali a naši klienti si mohou AJO auta vyzvedávat i v atraktivní lokalitě v bezprostřední blízkosti hlavního dopravního uzlu v Brně.

Programování systému běží svižně, rezervační systém bezproblémově funguje už několik měsíců a aktuálně spouštíme systém pro vyúčtování jednotlivých jízd.

Auta již nyní předáváme vzdáleně přes internet, ale zatím je předání možné jen s telefonickou asistencí našeho dispečera. Nicméně se blíží okamžik, odkdy si naši klienti budou moci auta odemknout a převzít přímo z aplikace v mobilním telefonu. Totéž platí pro vrácení auta.

Je pravda, že programování vlastního systému nás trochu zdrželo oproti tomu, kdy bychom využili hotové řešení od některého z globálních poskytovatelů. Ale díky vlastnímu software nejsme závislí na jednom dodavateli a při rozvíjení systému nebudeme ničím omezeni.

V průběhu tvorby technického řešení by bylo kontraproduktivní usilovat o výrazný růst počtu klientů, protože bychom jej nebyli schopni obsloužit. Nemohu se tedy chlubit super atraktivními čísly, protože se dvěma auty jsem stále ještě v roli kapitána fotbalové jedenáctky, která má jen dva hráče.

Ale pár čísly se přece jen pochlubím. Naši klienti již najeli celkem přes 20 000 kilometrů a příjmy z pronájmů aut rostou o desítky procent měsíčně.

V únoru jsem napsal, že v ČR jsme na počátku carsharingového boomu. Někteří to tenkrát vnímali spíše jako mé vysněné přání než realitu. Dnes už je jasné, že boom startuje. V Brně i v Praze jsou doslova na spadnutí nové carsharingové projekty, na které se opravdu těším.

Je-li vám divné, že se raduji z nástupu konkurence, pak jste určitě nečetli odstaveček Příchutě carsharingu v již zmíněném článku.

Nakonec bych chtěl poděkovat našim klientům za jejich přízeň a těším se na naši další společnou jízdu pod křídly AJO.cz!

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.