JIC se chystá investovat do AJO.cz a díky crowdfundingu na Fundliftu se můžete přidat

Říjen 14, 2016

Při nedávném oznámení našeho úspěšného ukončení programu JIC MASTER jsem, řečeno slovy klasika, nemohl ani naznačovat, že naše spolupráce bude pokračovat.

Nyní je právničina i papírování hotové a mohu popsat adrenalinovou jízdu, která nás čeká v příštích dnech a týdnech.

Investice od JIC VENTURES

Během naší účasti v programu JIC MASTER zkušení konzultanti podrobně nahlédli do naší firmy a došli k tomu, že její základy a směřování jsou zdravé a že náš potenciál není sněním odtrženým od reality. Ale to nebylo vše. Firma je zaujala natolik, že jsme od JIC VENTURES dostali nabídku investice ve výši dva milióny korun.

Vzhledem k možnostem JIC VENTURES a k objemu financí, které jsou potřebné pro naši nejbližší expanzi, jsme se dohodli, že JIC VENTURES do nás bude investovat společně s koinvestorem, kterého budeme následně hledat.

JIC je nejdéle působící českou organizací poskytující služby inkubátoru a akcelerátoru pro startupy a vzešel odsud například úspěšný startup Kiwi.com (dříve Skypicker) zakladatele Olivera Dlouhého. Zájmu JICu si tedy obrovsky cením, protože málokdo v ČR má se startupy tolik zkušeností jako oni.

Crowdfunding na Fundliftu

Jako jeden z možných koinvestorů se nabízel i crowdfundingový portál Fundlift, který umožňuje i investice do equity, při kterých investoři získávají podíl ve firmě a mohou tak v budoucnu profitovat z jejího úspěšného růstu.

Fundlift funguje relativně krátce (od letošního června) a investice zde probíhají přímo prostřednictvím Roklen360, a.s., obchodníka s cennými papíry, nad kterým vykonává dohled Česká národní banka.

„Drobnou nepříjemností“ Fundliftu je to, že zájem startupů je zde obrovský, ale „vstupním sítem“ projde jen zlomek projektů, které se pak mohou ucházet o peníze investorů.

Bylo tedy velmi příjemným překvapením, když mi při našem prvním setkání CEO Fundliftu Andrea Lauren řekla, že se jim náš projekt velmi líbí a sami plánovali nás oslovit.


ajo-funglift-1


Po velmi důkladné přípravě byla dnes odpoledne spuštěna kampaň na Fundliftu, ve které investory žádáme o tři milióny korun.

Všechno nebo nic

Pokud na Fundliftu během 60 dnů nezískáme alespoň ony zmíněné tři milióny korun, je kampaň neúspěšná, peníze budou vráceny jednotlivým investorům a my nedostaneme nic.

Stejně tak bychom v této fázi nedostali nic ani od JIC VENTURES, protože jejich investice je podmíněna koinvesticí ve výši minimálně tři milióny korun.

Příštích 60 dnů pro nás tedy bude „tak trochu“ napínavých 🙂

Co od investice čekat a bonus pro klienty AJO.cz

Investuje se do podílu ve firmě, investoři mají šanci na opravdu atraktivní zhodnocení, ale bude to nějakou dobu trvat.

Minimální hodnota investice je 5000 Kč.

Pro naše stávající i budoucí klienty máme i zajímavý bonus. Každý investor, který na Fundliftu investuje do AJO.cz alespoň 10 000 Kč a zároveň si nejpozději do konce roku 2017 předplatí libovolný z tarifů popsaných v našem ceníku, získá jednorázový bonus 1 500 Kč, který může využít pro čerpání služeb AJO.cz ve zvoleném tarifu.

Máte-li chuť nás podpořit a máte-li ve svém rozpočtu nějaké peníze na rizikové investice, přidejte se.

PS: Páteční odpoledne je dost špatný čas na spouštění čehokoliv internetového, ale optimisticky jsem na to kývnul. Během prvních několika hodin jsme získali již přes 170 000 Kč, což je velmi slibný start 🙂

1 komentář Leave new

Štěpán Hájek
14.10.2016 20.24

Páteční odpoledne je NEJHORŠÍ ČAS na zveřejnění čehokoli internetového. Ale držím palce!

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.