Sedmé sdílené AJO auto najdete v MoVeŠuŠteLi

Červenec 07, 2015

Název nové předávací oblasti zní trochu indiánsky, ale skrývá v sobě velmi prozaický návod pro zapamatování 🙂

MoVeŠuŠteLi je složeno z počátečních písmen ulic Moravské náměstí, Veveří, Šumavská, Štefánikova a Lidická, které geograficky vymezují oblast pro vracení a vyzvedávání aut.

Předávací oblast Movešušteli

Auta přidělená do oblasti MoVeŠuŠteLi v ní nemají fixní parkovací stání a řidiči zde vracejí auta v libovolném místě, kde lze zaparkovat legálně a zdarma.

Do MoVeŠuŠteLi je zatím přiděleno jedno auto: kombi Gábina. Ostatní předávací oblasti našeho carsharingu zůstávají beze změny.

Aktualizováno 12.8.: V MoVeŠuŠteLi nyní je i kombi Hanka a kombi Iva. Počet našich aut se tímto vyšplhal na devět.

Předávání aut v oblasti MoVeŠuŠteLi

Předávání zde funguje podobně, jako např. v oblasti Domažlická nebo Novolíšeňská. Rozdíl je v tom, že oblast MoVeŠuŠteLi je poměrně rozsáhlá a Gábinu si nejspíše budete vyzvedávat pokaždé jinde.

Abyste ji snadno našli, tak vám před jejím vyzvednutím vždy pošleme e-mail a SMS s přesnou polohou auta. Tu můžete zjistit i telefonátem na náš dispečink.

Tipy na parkování

Parkoviště na rohu Šumavské a Veveří

V „levém horním rohu“ (otevřít na mapě) oblasti MoVeŠuŠteLi je několik parkovišť s možností parkování zdarma, kde budete mít slušnou šanci zaparkovat (zejména v době „mimo úřední hodiny“).

Ulice Štefánikova směrem z města

Na ulici Štefánikova je směrem z města vyznačeno několik parkovišť pro podélné stání na chodníku. V tomto kontextu možná neuškodí trocha opakování dopravních značek.

Parkování Štefánikova 1

První obrázek z ulice Štefánikova ilustruje to, že značky Zákaz zastavení a Parkoviště (stání na chodníku podélné) (č. IP 11e) mohou pokojně spoluexistovat. Závěr pro řidiče je jasný: na silnici se zastavit nesmí, na chodníku podélně parkovat lze.

Parkování Štefánikova 2

Druhý obrázek zachycuje situaci za křižovatkou s ulicí Rybníček. Tady je podstatné to, že značka Parkoviště (stání na chodníku podélné) (č. IP 11e) neukončuje platnost značky Zákaz stání. Tzn. i za značkou Parkoviště platí Zákaz stání na ulici (na chodníku parkovat lze).

Parkování Štefánikova 3

Na třetím obrázku se na ulici Štefánikova posuneme ke křižovatce s ulicí Kabátníkova. Zde značka Zákaz stání, kterou vidíte v pravé části obrázku (klikněte pro zvětšení) neukončuje platnost značky Parkoviště (stání na chodníku podélné) (č. IP 11e), která je vidět na předchozím obrázku. Takže zde můžete na chodníku podélně parkovat i za značkou Zákaz stání.

Všude je samozřejmě potřeba dávat pozor na to, abyste nezaparkovali např. před vjezdem nebo na vyhrazeném stání.

2 komentářů. Leave new

Vladimír Souš
12.8.2015 13.17

Chybí mi lajkovací tlačítko nebo sdílení na FB 😉

Odpovědět
J. Klimek
12.8.2015 13.26

Jojo, hrnem auto za autem a internet zanedbáváme 🙁

Ale jsem si jist, že i bez čudlíku najdete cestu, jak nás nasdílet 😉

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.