Přijíždějí Jitka, Klára, Linda, Margit, Nora a Olívie

Prosinec 07, 2017

Je tady další várka nových Fabií III kombi pro AJO carsharing. Už víte, kam s nimi vyrazíte o Vánocích?

Když si v autosalónu přebíráte 36. auto, tak to sice není totéž, jako když si jdete pro vysněného domácího plechového mazlíčka, ale i tak si převzetí každého nového auta užíváme. Nejinak tomu bylo i u Lindy a Margit v tomto týdnu.

Linda

Zbývá nainstalovat telematiku, přezout na zimní pneu, koupit dálniční známky, lékárničky a udělat dalších více než 40 úkonů, které jsou nutné pro uvedení každého nového sdíleného auta do provozu. Je vidět, že se Tomáš s Honzou těší, až na tom začnou pracovat 🙂

Již od dnešního dne jsou v Brně pro rezervace k dispozici Jitka a Klára. Do Vánoc stihneme nasadit i Lindu a Margit a mám naději, že i Noru a Olívii. Ale ty poslední dvě nám teprve dojdou, takže u nich vidím šanci 50:50, že to do Vánoc stihneme. Pokud ne, tak budou určitě do půlky ledna.

Konfigurace těchto nových aut je téměř totožná, jako u dvaceti Fabií III kombi, které jsme pořídili letos na jaře: mají i tempomat, rádio s bluetooth handsfree a dotykovým displejem, kožený volant

Nová šestice aut má navíc i zadní pípáky, takže se do parkovacích skulin vmáčknete s větší jistotou 🙂

Co se týče umístění nových aut, tak je pro nás hlavním indikátorem to, jak moc jsou v dané oblasti využívána stávající auta. Nové Fabie tedy půjdou do centra Brna do oblasti mezi Moravským náměstím a Šumavskou.

8 komentářů. Leave new

Dobrý den pane Klimek, stále auta budou na LPG? Vše stejné jako u stávajících? Děkuji Vám!

Odpovědět
J. Klimek
7.12.2017 21.14

Ano, vše (včetně LPG) je stejné jako u těch jarních Fabií kombi. Přibyly jen ty pípáky vzadu.

Odpovědět

To půjde všech šest Fabii do této oblasti? Vůbec nic proti, jen se ptám. Dokonce to i docela uvítám. Díky. M.

Odpovědět
J. Klimek
8.12.2017 13.58

Nyní ano. Po novém roce nejspíše budou drobné změny, ale zatím je to otevřené.

Odpovědět
Michal Hahn
8.12.2017 11.59

Dobrý den, budete někdy dávat auta i do Židenic? Je to jedna z největších čtvrtí v Brně (mezi 5ti největšími), přesto to máme k nejbližším autům hodně daleko – do Líšně nebo k hlaváku (dohromady navíc jenom 3 auta). A nepište mi prosím že v Židenicích není poptávka, protože nás se nikdo nikdy při registraci ani nezeptal kde bydlíme, takže ani není možné vědět, jestli tady ta poptávka je 🙁
My bychom auta využívali mnohem častěji, ale tím jak jsou daleko se nám to nevyplatí.

Odpovědět
J. Klimek
8.12.2017 14.00

Židenice v dohledné době neplánujeme.

Odpovědět
Marek B.
23.2.2018 22.56

Připojuji se k poptávce po AJO autech v Židenicích. Rozhodně bych využil. (Třeba přímo u Židenického nádraží a společná kampaň se společností Regiojet, která teď jako jediná staví s rychlíky v Židenicích – parkovací místa by se tam dala určitě zařídit jednodušeji než řešit další na hlaváku, proto tam taky Regiojet staví, moravákům umožňuje pohodlné parkování přímo u vlakového nádraží. Tak což kdyby si Pražáci při cestě na Moravu dali kafíčko v Regiojetu a v Židenicích by pohodlně přestoupili do AJO auta? Podle mě to není úplně lichá myšlenka. Regiojetu by přibyly kšefty (už teď mívají parkovišě v Židenicích vcelku plný, takže jim to asi docela funguje/vyplácí se) a hlavně – Vám taky. Mimo to byste totiž samozřejmě měli pokrytou další oblast a části (brněnských) uživatelů byste lépe zpřístupnili své služby. Jenom nápad… Jinak fandím, rád využívám, služby, komunikace, způsob fungování, spolehlivost, vše top!

Odpovědět

Dobrý den,

to je skvělá zpráva. Moc gratuluji k tomu, že se daří a rozšiřujete vozový park.

Neplánujete nějaký článek na blog na téma statistiky půjčování v jednotlivých oblastech a jaké trasy lidé nejčastěji jezdí? Nám uživatelům by to celkem pomohlo k pochopení distribuce aut po Brně. Vím jak dlouho jsme čekali než se objevilo jedno auto v Bystrci – tedy pro oblast Bystrc a Komín. Je to naprosto zásadní rozdíl v úrovni služby.

Zajímalo by mě také proč jsou vlastně všechna nová auta Fabie combi? Zkusil jsem ji jednou a bylo to celkem zklamání. Určitě je komfortnější a nabitější novými technologiemi, ale výkon je víceméně srovnatelný a velikost kufru je naprosto nedostačující.

Díky za odpovědi a ať se daří!
Pavel

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.