Spouštíme online rezervační systém

Červenec 16, 2014

Dosud jsme všechny rezervace přijímali telefonicky, nyní se posouváme o stupeň výše a přidáváme možnost online rezervací sdílených aut.

carsharing-reservation

Screenshot jednoho z kroků rezervace.

Co systém umožňuje?

  • Zadávání rezervací – klient vidí dostupnost aut v jednotlivých dnech i hodinách a může snadno zadat rezervaci v požadovaném termínu. Nově zadané rezervace se okamžitě promítnou do přehledu obsazenosti.
  • Přijď a jeď – není-li vyžadována jízda do zahraničí, tak je rezervace okamžitě automaticky schválena. Díky tomu je možné fungování v režimu „Přijď a jeď“. Tzn. jde o situaci, kdy je klient poblíž AJO auta a potřebuje jej co nejdříve. Je-li auto volné, tak lze nyní vyrazit na cestu téměř okamžitě.
  • Seznam rezervací a jízd – tento seznam obsahuje kompletní informace o zadaných rezervacích i proběhlých jízdách.
  • Storno – zadané rezervace lze stornovat v souladu s našimi obchodními podmínkami, tzn. nejpozději 24 hodin před počátkem rezervace.
  • Oprávnění řidiči – při zadávání rezervace klient určí, který z řidičů je oprávněn auto řídit.
  • Kombi Anička a Kombi Bára – zrušili jsme suché číslovaní aut a nyní se na vás těší dámy zvučných jmen 🙂

Chytré telefony

Všechny výše uvedené funkce jsou k dispozici nejen na klasických počítačích, ale i na chytrých telefonech. Na libovolném zařízení je potřeba jen internetový prohlížeč.

Něco málo ze zákulisí

Jsme jediný český carsharing, který si potřebný software vyvíjí vlastními silami a dnes spouštěný rezervační systém je jeho první částí.

Rád bych popsal všechny ty vyťukané technologie, díky kterým rezervační systém funguje, pohodlně se ovládá i na chytrých telefonech, je snadno škálovatelný atd. S chutí bych se ponořil do popisu toho, jak díky vlastní aplikaci budeme moci expandovat rychleji, s menšími náklady a bez závislosti na externím dodavateli.

Ale pro většinu čtenářů by to byla nuda, takže zůstanu u toho, že našim klientům popřeji příjemné rezervování a ježdění našimi auty.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.